Aktualności
Turniej mini piłki koszykowej
  • Opublikowano:
  • Październik 23, 2019

W dniu 21.10.2019 odbyły się w naszej szkole gminne zawody w mini piłce koszykowej dziewcząt rocznika 2007 i młodsze. Z całej gminy przyjechały 4 drużyny walczyć o złoto oraz o możliwość reprezentowania naszej gminy na zawodach powiatowych. Udział wzięły:

• SP 1 Nasielsk
  • SP 2 Nasielsk
  • SP Pieścirogi
  • SP Budy Siennickie

Rozpoczęliśmy zawody pierwszym meczem przeciwko drużynie SP Pieścirogi, który udało nam się wygrać 12:6. Kolejnym rywalem, z którym musiały zmierzyć się dziewczęta była drużyna z SP 2 Nasielsk. Od samego początku spotkania pokazywały na co je stać – zgranie, dokładnie podania, szybka kontra oraz dobrze ustawiona obrona zapewniła nam zwycięstwo kończące się wynikiem 24:4. Ostatni i najtrudniejszy mecz rozegrały z drużyną SP 1 Nasielsk. Pierwsza i druga kwarta stawiała je na przegranej pozycji z wynikiem 2:4. Determinacja, silny charakter i głośny doping kibiców pozwoliły na zdobywanie ważnych punktów w trzeciej i czwartej kwarcie. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem naszych dziewcząt – wynikiem 8:6. Radość była ogromna, uściski, krzyki, przybijanie piątek. Każda drużyna dała z siebie wszystko, było widać dobrą zabawę oraz ducha walki. Dziewczęta ze szkół miały okazję się poznać i zintegrować.

Zwycięstwo było zasłużone! Wysiłek i ciężka praca na treningach przyniosła efekty, co motywuje nas do dalszego doskonalenia swoich umiejętności. Jedziemy na powiat walczyć o podium oraz godnie reprezentować Gminę Nasielsk! Dawno nie miałyśmy takiej okazji!

Działamy dalej, trzymajcie za nas kciuki!