Aktualności
Wigilia szkolna 2019
  • Opublikowano:
  • Grudzień 22, 2019

Wigilia w szkole 2019

W piątek 20 grudnia 2019 r., zgodnie z tradycją szkoły, przeżywaliśmy Spotkanie Wigilijne. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od wysłuchania kolęd w wykonaniu zaproszonego gościa. Tym razem był to Warszawski Kataryniarz, który pokazał nam swój instrument i towarzyszącą mu  papugę, opowiedział o historii  i zasadach brzmienia instrumentu oraz zaprezentował kilka utworów dawnych i współczesnych związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Po występie kataryniarza na scenę wyszli uczniowie i zaprezentowali Jasełka,  przygotowane pod kierunkiem katechetki  Ewy Majewskiej i  nauczycielki muzyki  Katarzyny  Tomasińskiej.   I  choć w scenariuszu czasy Maleńkiego Jezuska mieszały się ze współczesnymi, przesłanie o radości  świąt Bożego Narodzenia  i  zadaniach czynienia dobra trafiło do naszych serc.

Dopełnieniem tego dnia, jak tradycja nakazuje, było wspólne dzielenie się opłatkiem,  kolędowanie z wychowawcami i rodzicami oraz spotkanie z Mikołajem, który obdarował uczniów słodkimi upominkami. W tak radosnym nastawieniu wróciliśmy do domów na dalsze świętowanie w gronie rodzinnym- radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku  2020.

Informacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły